Wielki dzień Małej Króliczki – idealna książka pod choinkę

0

“- Pobawisz się ze mną? – zapytała Mała Króliczka, czepiając się futra mamy. – Nie teraz – pokręciła głową mama. – Mam za dużo pracy. – Ale ja się nudzę – jęknęła Mała Króliczka*”. Tak zaczyna się książka “Wielki dzień Małej Króliczki” i coś czuję, że dobrze znamy ten dialog…

Często pokazuję Wam tutaj książki dla dzieci, ale ta skradła moje serce zupełnie. Sama szata graficzna jest przepiękna, utrzymana w stylistyce retro. Gruba okładka, piękny papier, delikatne kolory. Już sam jej widok na półce w dziecięcym pokoju dodaje uroku i zachęca, by ciągle po nią sięgać. Uwielbiam ładne przedmioty. Ta książka jest po prostu klasyką w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Książka opowiada o jednym z dniu z życia Małej Króliczki. Razem ze swoim dziadkiem – Wielkim Królikiem – Króliczka odwiedza jego przyjaciół i odkrywa, jak wiele dobrego można zrobić poprzez małe gesty i zwykłą pomoc. Ze znudzonej małej Króliczki, staje się dumną towarzyszką dzielnego i pełnego chęci niesienia pomocy Dziadka Królika.

Opowieść napisana jest prostym językiem, zdania nie są zbyt długie, a przez to łatwiejsze w odbiorze dla dziecka. Treść nie zajmuje dużo miejsca, a szata graficzna jest bardzo przejrzysta. Książka jest naprawdę wzruszającą opowieścią, która skłania do przemyśleń i refleksji. Będzie przepięknym prezentem pod choinkę, do którego będziecie z pewnością często zaglądać.

Moim zdaniem książkę można z powodzeniem czytać  już 2,5 – 3- letniemu dziecku. Starszaki z pewnością ucieszą się, kiedy będą mogły czytać ją samodzielnie. Na długie, zimowe wieczory będzie idealna.

Jeśli nadal szukacie książki pod choinkę, ta Was nie zawiedzie. Wielki dzień Małej Króliczki od WYDAWNICTWA WILGA znajdziecie bez problemu w sieci.

 

 

* S. Haddow, Wielki dzień Małej Króliczki, 2019, s.2

Share.

Napisz komentarz