Wesołe króliki – pakiet pomocy

0

DSCN5682

Wesołe króliki narysowałam dość dawno temu i do dziś leżały spokojnie gdzieś w szufladzie. Ale – na każdego przyjdzie pora 🙂 Zapraszam Was na krótką relację z użycia mojej nowej pomocy w przynajmniej pięciu ćwiczeniach 🙂

Przygotowałam dla Was trzy karty do pobrania (KLIK): kartę z królikami, rzeczownikami oraz listami. Wszystko wytłumaczę poniżej 🙂

ĆWICZENIE IDENTYFIKOWANIA

Drukujemy w dwóch egzemplarzach kartę z królikami oraz wszystkie je wycinamy. Rozkładamy przed dzieckiem kilka królików (od dwóch wzwyż), a następnie prosimy, aby dziecko ułożyło pod spodem takie same króliki (taki sam do takiego samego).

Uwaga! Ważne, aby dziecko układało obrazki zawsze od lewej do prawej strony!

DSCN5679

ĆWICZENIA PAMIĘCI SYMULTANICZNEJ I SEKWENCYJNEJ

Skoro już macie wydrukowane króliki w dwóch egzemplarzach, to aż prosi się aby wykorzystać je jako gotowy zestaw memory! 🙂 Z łatwością możecie użyć ich do znanych już ćwiczeń pamięci:

DSCN5681

ĆWICZENIA NAZYWANIA EMOCJI

Każdy królik przedstawia jakąś inną emocję – złość, radość, smutek itd. Pokazujemy kolejno króliki dziecku i prosimy, aby opowiedziało co czuje królik. Starsze dzieci możemy prosić o wymyślenie, dlaczego królik właśnie tak się czuje.

DSCN5682

ĆWICZENIA SEKWENCJI SŁUCHOWYCH

Wybieramy jednego królika. Kładziemy przed dzieckiem wszystkie obrazki rzeczowników. Teraz wypowiadamy  sekwencję: Królik kupuje: maliny, buty, lody. Zadaniem dziecka jest wybrać właściwe elementy i ułożyć je dokładnie w takiej kolejności:

DSCN5692

ĆWICZENIE CZYTANIA

To zadanie przeznaczone jest dla dzieci, które opanowały już paradygmaty PA, MA, BA, LA, FA, WA, TA, DA. Sam schemat zadania zobaczyłam kiedyś na blogu Głoska – dwujęzyczność z punktu widzenia logopedy.

Na początek rozkładamy wszystkie króliki. Każdemu z nich “dajemy” jeden z przedmiotów z zestawu:

DSCN5686 DSCN5687

Teraz losujemy listy, które pozwolą nam odkryć imiona królików. Wybieramy jeden i odczytujemy go:

DSCN5690

Teraz szukamy, który królik ma lody. Jest? No, to już wiemy, że ma on na imię BULO 🙂 :

DSCN5691

Mam nadzieję, że króliki przypadną Wam i Waszym Maluchom do gustu 🙂 Miłej nauki i zabawy! 🙂

MR

 

 

Share.

Komentarze wyłączone.