Terapia wady wymowy

neurologopeda online i stacjonarnie

Terapia zaburzeń artykulacji to moja zawodowa pasja. Szczególnym zainteresowaniem darzę zaburzenia wymowy głoski [r], które mogą objawiać się przynajmniej na kilkanaście różnych sposobów!

Terapia wad wymowy którą prowadzę, początkowo zakłada ustalenie indywidualnej PRZYCZYNY, dla której dany pacjent mówi w taki, a nie inny sposób. Precyzyjnie określam zaburzone głoski – ich rodzaj, sposób zaburzenia. Palpacyjnie dokładnie oceniam stan napięcia mięśni twarzoczaszki i ich wpływ na wymowę pacjenta.

Takie holistyczne spojrzenie pozwala mi odnosić terapeutyczne sukcesy w pracy nad wymową moich podopiecznych. Nie ma najlepszych ćwiczeń, nie ma też ćwiczeń uniwersalnych. Każda historia wady wymowy jest inna – to mozolna, diagnostyczna praca krok po kroku.

Odkrycie przyczyny i dokładne jej opisanie, jest najlepszym kierunkiem terapii.

Moi pacjenci (i ich Rodzice) pracujący nad usunięciem wady wymowy, uczą się pracować manualnie oraz miofunkcjonalnie. Po każdej wizycie logopedycznej otrzymują 3-5 ćwiczeń, które muszą wykonywać regularnie i codziennie. Systematyczność jest drugim kluczem do sukcesu, a nic nie cieszy mnie bardziej, niż ustępujący z tygodnia na tydzień problem z wymową.

Scroll to Top