O mnie

Nazywam się Magdalena Rybka. Kocham być logopedą, bo zawód ten pozwala mi zmieniać świat dzieci na choć trochę lepszy i łatwiejszy. Mogę realizować się dzięki niemu na wielu płaszczyznach – poza pracą z dziećmi tworzę pomoce logopedyczne oraz piszę artykuły. To właśnie z tego powodu powstał ten blog.

Jestem absolwentką magisterskich pięcioletnich studiów logopedycznych na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Ten czas spędziłam na licznych praktykach i wolontariatach, na których poznawałam tajniki zawodu logopedy. W swojej pracy kieruję się założeniami Metody Krakowskiej, bo wiem z doświadczenia, że są one skuteczne.

Blog pozwala mi być logopedą na jeszcze szerszą skalę – organizuję różne akcje, prowadzę szkolenia logopedyczne, współpracuję ze świetnymi wydawnictwami. Mam zaszczyt być Partnerem PUS Wydawnictwa Epideixis oraz stałym współpracownikiem Wydawnictwa Edukacyjnego.

1 sierpnia 2017 roku miałam ogromną przyjemność gościć w programie Pytanie na Śniadanie w Telewizji Polskiej.

Odkąd zostałam mamą dwóch małych Istotek moje spojrzenie na pracę z dzieckiem uległo zmianie. Dziś każde dziecko podczas pracy traktuję tak, jakby było moim własnym. Tak jak ja chciałabym, aby z moim dzieckiem postępowano jak najlepiej, tak staram się traktować dzieci rodziców, którzy je do mnie przyprowadzają. Niezmiennie twierdzę, że to nie tylko ja uczę dzieci, ale to także one uczą mnie. Za każdym razem.

Bywają dni, że bardzo trudno jest być logopedą, szczególnie kiedy na efekty moich i dziecka działań czekamy, czekamy i nic. Jednak kiedy w końcu się one pojawiają, kiedy po miesiącach ćwiczeń dziecko wypowiada pierwsze słowo, innemu udaje się powiedzieć piękne [r], jest to dla mnie największa nagroda za moją pracę.

I mogę wtedy poczuć się jak bohaterka, której udało zmienić się mały świat małego człowieka.