MOJE PUBLIKACJE

Logopedyczne potyczki 3. Głoski szumiące

To jedna z (na razie) dwóch książeczek PUS należących do nowej mini serii książeczek logopedycznych, skierowanych do dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Nad książeczkami pracowałam blisko rok i jestem z nich szczerze dumna. Szczególnie cieszę się, że pierwszy raz w życiu mogłam zaprojektować okładki i ćwiczenia w środku własnoręcznymi grafikami 🙂

Ćwiczenia zawarte w książeczkach tej serii zostały skonstruowane tak, aby zachować zasadę stopniowania trudności, czyli od najłatwiejszych do najtrudniejszych. Ich różnorodność pozwala dziecku ćwiczyć nie tylko wymowę, ale także szereg innych umiejętności, jak na przykład: myślenie logiczne i analityczne, koncentrację i uwagę, analizę wzrokową i słuchową, kategoryzowanie, szeregowanie, układanie sekwencji. Celem tych książeczek jest utrwalanie prawidłowej wymowy trudnych głosek podczas świetnej zabawy.

Logopedyczne potyczki 4. Głoski L-R

To książeczki, z których można korzystać w gabinetach logopedycznych, w terapii pedagogicznej, a także w trakcie zabaw w domu. Rozwiązywanie zawartych w nich zadań przy jednoczesnym układaniu klocków w zestawie kontrolnym PUS mocno angażuje uwagę dziecka oraz umożliwia samokontrolę poprawności wybranych odpowiedzi. To świetny motywator do dalszych ćwiczeń.

Obecnie pracuję nad dwiema kolejnymi książeczkami z powyższej serii – będą one przeznaczone do ćwiczeń głosek ciszących oraz syczących 🙂

A to ja proszę Państwa – autorka książeczek logopedycznych z serii PUS. Podpisuję Wasze egzemplarze na Targach Książki w Krakowie, 27 października 2018r.