Język skacze, buzia dmucha

0

Znalazłam dla Was fajny zeszyt do ćwiczeń artykulacyjnych, które możecie z powodzeniem wykonywać w domu z dzieckiem. Skoro jest fajny, to postanowiłam pokazać go Wam nieco bliżej.

“Język skacze buzia dmucha” to propozycja Wydawnictwa Impuls. Format A4 (jak dla mnie mogłaby być mniejsza, ale ma to też zalety – dzieci lubią duże przedmioty, duże ilustracje), przyjemne grafiki, wesołe pomysły na ćwiczenia artykulacyjne.

Ćwiczenia artykulacyjne nie są priorytetem w moim gabinecie – takie podejście już dawno odeszło do lamusa. Dlaczego tak jest oraz więcej na ten temat, pisałam dla Was w innym obszernym artykule, więc nie będę się dziś powtarzać. Kto nie czytał, KLIKA TUTAJ.

“Język skacze buzia dmucha” jest fajną propozycją nie tylko dla logopedów, ale przede wszystkim dla Rodziców. Ćwiczenia pokazane w gabinecie to tylko wzór, który należy systematycznie i regularnie powtarzać w domu. Żeby móc to robić, trzeba mieć interesujące materiały albo pomysły.

W prezentowanym zeszycie znajdziecie mnóstwo ćwiczeń artykulacyjnych “ubranych” w wesołe zabawy. Dzięki nim, dziecko ma szansę na doskonalenie pracy języka, warg, policzków, może poćwiczyć słuch fonemowy, prawidłowy sposób oddychania. To nie są nudne zadania typu “powtórz” – tutaj coś się dzieje cały czas. Jest bohater, jest zadanie do wykonania, jest motywacja 🙂

Pieniądze w życiu to nie wszystko, ale sprawa istotna. Dlatego też zwróciłam uwagę na korzystną cenę zeszytu. Jeśli tylko macie ochotę go poznać, klikajcie śmiało TUTAJ.


Mam nadzieję, że Wasze Pociechy zaprzyjaźnią się z książeczką, a dzięki temu pomoże im ona pokonać wszelkie przeszkody na drodze do pięknej wymowy! 🙂

 

Share.

Napisz komentarz