Fryzjer – zabawa w czytanie

8

DSCN5663

Macie czasami tak, że dzieci wydają Wam się zniechęcone czytaniem albo zwyczajnie mają zły dzień i ciężko je zainteresować materiałem? Dziś proponuję Wam coś zupełnie nowego – wizytę u fryzjera… 🙂

Zapraszam Was na świetną zabawę tematyczną “we fryzjera” :). Gwarantuję, że nie tylko Wasz Podopieczny, ale i Wy będziecie się wyśmienicie bawić!

Poćwiczycie nie tylko naukę czytania, ale także małą motorykę (wycinanie, klejenie, odcinanie, malowanie).

Czego potrzebujecie?

 • Nożyczki.
 • Klej.
 • Pędzelek i farba (opcjonalnie).
 • Pisak.

Na początku wybieramy, kto będzie naszym klientem – chłopiec czy dziewczynka (wybieramy odpowiednią planszę, które czekają na Was – KLIK).

DSCN5664

Następnie rozcinamy paski papieru (które są imitacją włosów) , a na ich końcach zapisujemy to, co aktualnie ćwiczymy – samogłoski, sylabki, wyrazy z trudną głoską itd. U mnie na zdjęciach zobaczycie samogłoski:

DSCN5665

Kiedy paski (włosy) są już gotowe, naklejamy je na wybraną buzię chłopca lub dziewczynki:

DSCN5666 DSCN5667

Ta fryzura wymaga fryzjera! 🙂 Zadaniem Dziecka będzie obcinanie tych papierków-włosów, o które poprosisz (np.: Proszę, utnij A/O/E…). Dziecko może też obcinać papierki według własnego uznania, ale za każdym razem musi odczytać to, co odcina.

DSCN5668 DSCN5670

I gotowe! 🙂 Teraz Mały Fryzjer może nałożyć klientce farbę, dzięki czemu poćwiczy jeszcze bardziej małą motorykę 🙂

DSCN5671

Share.

8 komentarzy

 1. próbuję się zarejestrować, ale na “e-mail” i “potwierdź e-mail” wyświetla się tylko jedno pole, więc po próbie rejestracji pokazuje się komunikat “emails did not match”

 2. Jestem nauczycielką w przedszkolu od 25 lat pomysłów już brak ale dobrze że są osoby z takim zapałem i pomysłami gratulluję!!! Ja trochë dla moich trzylatków zmodyfikowalam i będą przyklejać włosy np Krzyś włosy A Julka włosy B itd

 3. Magdalena Rybka on

  Cieszę się, że podoba się Pani pomysł 🙂 Modyfikacja świetna! Pozdrawiam 🙂

 4. Magdalena Rybka on

  Pani Magdo, mamy małe problemy techniczne. Proszę próbować jeszcze się zalogować. Jeśli nadal się nie uda, proszę o wyrozumiałość – będziemy naprawiać jak najszybciej.

 5. Naprawdę kolejny świetny pomysł. Zamiast samogłosek mogą być różne: od sylab po zdania kilkuwyrazowe.
  Dziękuję za kolejną inspirację do zabawy/ćwiczeń z moimi chłopcami. Pozdrawiam

Napisz komentarz