Dzień Dziecka – zabawki okiem logopedy

0

Jeszcze tylko kilka dni i będziemy świętować Dzień Dziecka – czas ucieka, myślisz o prezentach, ale co wybrać? Mam dla Ciebie kilka wartościowych propozycji, które znalazłam w TU-MAMO.PL .

Nie jest dzisiaj żadną sztuką kupić zabawkę – wylewają się wręcz z każdego sklepu i sklepiczku. Ale kupić zabawkę, która będzie rozwojowa, trwała, oraz która będzie pomagać w rozwoju, a nie szkodzić – to już nieco trudniejsze zadanie. Pokażę Wam dzisiaj co wyszperałam:

BALANSUJĄCA ŻABKA

https://www.tu-mamo.pl/gry-zrecznosciowe/88-balansujaca-zabka.html

 

Zaczynamy od propozycji zabawki dla dzieci powyżej 3. roku życia. Balansująca żabka to nic innego jak zestaw składający się z półokrągłej, drewnianej żaby (podstawy) oraz drewnianych wałeczków, w różnych rozmiarach. Zadaniem dziecka jest układanie elementów na podstawie w taki sposób, aby żaba nie przechyliła się nierównomiernie, a elementy nie spadły. Kapitalna sprawa! Uczy cierpliwości, koncentracji, doskonali małą motorykę i koordynację oko-ręka. Dziecko układając elementy przekracza linię środka ciała, co też jest bardzo korzystne.

Jeśli na wałeczkach nakleimy samogłoski/ sylaby, możemy wykorzystać tę zabawkę jako urozmaicenie w terapii logopedycznej.

DREWNIANE KLOCKI MAGNETYCZNE

 

https://www.tu-mamo.pl/klocki-drewniane/731-drewniane-klocki-magnetyczne-tegu-6-sztuk-koliber.html

Te klocki chciałam Wam pokazać już dawno – dla mnie to absolutny, wakacyjny hit! Dlaczego? Klocki są drewniane, ale w środku mają umieszczone magnesy. Dzięki temu możemy z nich budować bryły trójwymiarowe w dłoniach. Idealna propozycja na czekające nas długie loty samolotem, setki kilometrów w samochodach i niekończące się ” DALEKO JESZCZE?” 😀 W sklepie znajdziecie kilka wzorów klocków – na moim zdjęciu znajduje się ‘koliber’.

Mała rzecz, a daje tak wiele możliwości – pobudza wyobraźnię, pozwala budować dowolne kształty i wzory, ćwiczy małą motorykę i koncentrację.

 

POCIĄG Z KLOCKAMI I ZWIERZĄTKAMI DO CIĄGNIĘCIA

 

https://www.tu-mamo.pl/klocki-drewniane/234-pociag-z-klockami-i-zwierzatkami-do-ciagniecia-janod-3700217382025.html

Uwielbiam drewniane zabawki – są ekologiczne, trwałe, estetyczne i mają w sobie to COŚ. To jak wspomnienie dzieciństwa. Nie mogę napatrzeć się na ten drewniany pociąg. Pociąg jak to pociąg – ma koła, więc jedzie. Ma sznurek, więc można go ciągnąć. Żeby było piękniej – koła obleczone są silikonową nitką, dzięki której nie są głośne podczas zabawy na twardych powierzchniach, a także nie niszczą się. Każdy wagon składa się z 3 patyczków, które są zamocowane na … gumce! Dziecko może wykręcać je w dowolny sposób, nawlekając klocki. I przechodzimy do sedna – cały pociąg składa się z kolorowych klocków. Jest ich naprawdę sporo, a każdy wagon ma dodatkowo element głowy zwierzątka z sensorycznymi ozdobami.  Idealna zabawka dla najmłodszych Maluszków.


Mam nadzieję, że moje propozycje nieco ułatwiły Wam niełatwy, coroczny wybór. Jeśli jednak nadal szukacie, koniecznie odwiedźcie TU-MAMO.PL – to jeden z moich ulubionych sklepów. Asortyment powoduje u mnie zawsze pozytywne zaskoczenie, a zakupy dziką przyjemność (głównie moich dzieci oczywiście 🙂 ).

Na koniec niespodzianka – niebawem na moim FACEBOOKU pojawi się konkurs, w którym do zdobycia będzie wspaniała zabawka, właśnie od tu-mamo.pl. Bądźcie czujni!

Share.

Napisz komentarz