Bożonarodzeniowe materiały do nauki czytania

2

dav

Święta Bożego Narodzenia tuż tuż! Na blogu nie mogło więc zabraknąć nowych pomocy edukacyjnych w tym temacie 🙂 Zapraszam!

Zestaw, który dla Was przygotowałam zawiera pewną nowość: macie w pakiecie DWA komplety, z których jeden jest kolorowy (tak jak na zdjęciu powyżej), a drugi identyczny, ale czarno-biały (dla tych z Was, którym mogło zabraknąć kolorowego tuszu w drukarce, lub po prostu chcą sami z dziećmi pokolorować obrazki 🙂 ).

Materiały są puste – nie wpisywałam samogłosek ani sylab, ponieważ chcę aby były dla Was uniwersalne. Możecie sami zdecydować jaki rodzaj materiału będziecie na nich ćwiczyć.

Na rozgrzewkę proponuję planszę z choinkami – ja zapisałam na choinkach samogłoski. Zadaniem dziecka będzie połączyć w pary dwie choinki z takimi samymi samogłoskami:

dav

Teraz drugie zadanie – wytnijcie kilka bombek i zapiszcie na nich samogłoski/sylaby/etc. Zadaniem Dziecka będzie dekorowanie choinki (duży plakat choinki) bombkami. Przy tej okazji możecie stworzyć zabawę w sklep z bombkami, możecie ćwiczyć sekwencje słuchowe wymawiając kolejność bombek. Pomysłów jest mnóstwo 🙂

dav

Wykorzystując same bombki (bez choinki), możecie np.: powtarzać sekwencje takich samych samogłosek (ułóż kolejno trzy bombki, a dziecko niech ułoży pod spodem tak samo – pamiętaj, zawsze kolejno od lewej do prawej strony!):

dav

Mam nadzieję, że pomoc Wam się spodoba, a przede wszystkim Waszym Maluchom! 🙂 Trzymam kciuki za Waszą naukę – jeśli macie pytania, piszcie! 🙂

MATERIAŁY CZEKAJĄ NA WAS W ZAKŁADCE: POMOCE LOGOPEDYCZNE I EDUKACYJNE 🙂

dav

MR

Share.

2 komentarze

  1. Witamy! Jesteśmy rodzicami ośmioletniego Michała z niedosłuchem obustronnym i dwuletniego Filipa :)Wyrażamy wdzięczność za wszelkie pomoce i pomysły. Wczoraj trafiliśmy na stronę i bardzo nam się spodobała: ) Z pewnością będziemy korzystać… Pozdrawiamy

Napisz komentarz